LETTS - The Fort Madison junior varsity wrestlers competed in the Louisa-Muscatine Invitational on Friday. Results for all FMHS wrestlers are listed below as posted by trackwrestling.com
Junior Varsity - Round 1 - Levi Boudewyn (Keokuk) over Logan Kearns (Fort Madison) (Dec 6-2)
Junior Varsity - Round 2 - Wylie Jacobs (Louisa-Muscatine) over Logan Kearns (Fort Madison) (Dec 8-6)
Junior Varsity - Round 3 - Ty Griffin (Lone Tree) over Logan Kearns (Fort Madison) (Fall 0:44)
Junior Varsity - Round 1 - Zavaan Mueller (Davenport Central) over Will Larson (Fort Madison) (Dec 6-1)
Junior Varsity - Round 2 - Will Larson (Fort Madison) over Blake Metz (Fairfield) (Fall 2:26)
Junior Varsity - Round 3 - Corey Skinner (Keokuk) over Will Larson (Fort Madison) (Dec 6-2)
Junior Varsity - Round 1 - Drake Smith (West Burlington/Notre Dame/Danville) over Martin Vineyard (Fort Madison) (Dec 4-2)
Junior Varsity - Round 2 - Martin Vineyard (Fort Madison) over Zack Glasscock (Keokuk) (SV-1 10-8)
Junior Varsity - Round 3 - Martin Vineyard (Fort Madison) over Chancey Miller (WACO) (MD 8-0)
Junior Varsity - Round 2 - Gunther Johnson (Fort Madison) over Juanito Shoup (Keokuk) (Fall 1:02)
Junior Varsity - Round 3 - Gunther Johnson (Fort Madison) over Cooper Pullis (Mount Pleasant) (Fall 1:09)
Junior Varsity - Round 1 - Nickel Iseman (Fairfield) over Bryce Britton (Fort Madison) (Fall 0:26)
Junior Varsity - Round 2 - Mitchell Trexel (West Burlington/Notre Dame/Danville) over Bryce Britton (Fort Madison) (Fall 1:12)
Junior Varsity - Round 3 - Zach Johnson (Davenport Central) over Bryce Britton (Fort Madison) (Dec 8-7)
Junior Varsity - Round 1 - Callum Swanson (Davenport Central) over Austin Haas (Fort Madison) (SV-1 4-2)
Junior Varsity - Round 2 - Cael Yeggy (Highland) over Austin Haas (Fort Madison) (Dec 4-0)
Junior Varsity - Round 3 - Chance Hocker (Fort Madison) over Austin Haas (Fort Madison) (Fall 3:38)
Junior Varsity - Round 1 - Chance Hocker (Fort Madison) over Cael Yeggy (Highland) (Fall 2:58)
Junior Varsity - Round 2 - Chance Hocker (Fort Madison) over Callum Swanson (Davenport Central) (Fall 0:46)
Junior Varsity - Round 3 - Chance Hocker (Fort Madison) over Austin Haas (Fort Madison) (Fall 3:38)
Junior Varsity - Round 1 - Quinton Ross (Fort Madison) over Alexis Olguin (Highland) (MD 12-2)
Junior Varsity - Round 2 - Quinton Ross (Fort Madison) over Tyler Hansen (Louisa-Muscatine) (MD 9-1)
Junior Varsity - Round 3 - Logan Adam (Fairfield) over Quinton Ross (Fort Madison) (Dec 5-1)
Junior Varsity - Round 1 - Tim Mills (Lone Tree) over Jarrett Settles (Fort Madison) (Dec 7-2)
Junior Varsity - Round 2 - Jarrett Settles (Fort Madison) over Wyatt Baker (Fairfield) (Dec 6-1)
Junior Varsity - Round 3 - Jarrett Settles (Fort Madison) over Brock Schaedler (Highland) (Fall 0:13)
Junior Varsity - Round 1 - Will Hotz (Lone Tree) over Chance Decker (Fort Madison) (Fall 1:33)
Junior Varsity - Round 2 - Chance Decker (Fort Madison) over Alex Camero (Fairfield) (Dec 2-0)
Junior Varsity - Round 3 - Keaton Poe (Fort Madison) over Chance Decker (Fort Madison) (Dec 4-0)
Junior Varsity - Round 1 - Owen Kruse (Fort Madison) over Dalton Mitchell (Wapello) (Fall 1:41)
Junior Varsity - Round 2 - Owen Kruse (Fort Madison) over Brecken Courtright (Fairfield) (Dec 6-0)
Junior Varsity - Round 3 - Bryce Thompson (Lone Tree) over Owen Kruse (Fort Madison) (Fall 2:00)
Junior Varsity - Round 2 - Alex Lauber (Fort Madison) over Aidan Pohren (Fairfield) (Fall 1:20)
Junior Varsity - Round 3 - Alex Lauber (Fort Madison) over Cole Jarrett (West Burlington/Notre Dame/Danville) (Inj.)
Junior Varsity - Round 1 - Keaton Poe (Fort Madison) over Alex Camero (Fairfield) (Dec 4-0)
Junior Varsity - Round 2 - Will Hotz (Lone Tree) over Keaton Poe (Fort Madison) (Dec 8-1)
Junior Varsity - Round 3 - Keaton Poe (Fort Madison) over Chance Decker (Fort Madison) (Dec 4-0)
Junior Varsity - Round 1 - Mason Schau (Fort Madison) over Matthew Gillaspie (Louisa-Muscatine) (Dec 4-0)
Junior Varsity - Round 2 - Mason Schau (Fort Madison) over Tommy Jones (Fairfield) (Fall 1:40)
Junior Varsity - Round 3 - Mason Schau (Fort Madison) over Hunter Mais (Wapello) (Fall 2:56)
Junior Varsity - Round 1 - Courtney Six (Fort Madison) over Toby Oliver (Fairfield) (Fall 0:48)
Junior Varsity - Round 2 - Aaron Slaughter (Lone Tree) over Courtney Six (Fort Madison) (Fall 1:08)
Junior Varsity - Round 3 - Brody Angstead (Fairfield) over Courtney Six (Fort Madison) (Fall 1:55)
Comments
No comments on this item Please log in to comment by clicking here